A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Albánie - Diskuze

Původní dotaz

Bezpečnost v Albánii (Tirana) pro ženu

27.10.2013 18:15:31 | NikolN
NikolN
Mám možnost odjet do Albánie (hlavní město Tirana) na několika měsíční stáž a zvažuji bezpečností rizika. Zajímají mě Vaše zkušenosti s touto zemí. Děkuji za všechny odpovědi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Zdenek z D. 30.05.2014 10:39
Re: Bezpečnost v Albánii (Tirana) pro ženu  

Přečti si diskuzi Albánie autem, tam jsem popsal a ne jen já postřehy z loňské dovolené. Opravdu záleží co preferujete - větší města, bary , rušný život nebo naopak. Nám se nejvíc líbilo od Vlore dolů po Sarande podél pobřeží a zejména městečko Himare (je tam vše, co člověk potřebuje). Platili jsme vždy všude Eury a do puntíku nám přesně vraceli dle oficiálního kursu Leky - nikde podotýkám nikde v celé Albánii nás ani jednou neošidili. Letos se tam chytáme znovu, jedeme na přelomu července a srpna a po pobytu u moře (opět u Himare) chceme navštívit i Ohridské jezero. Už se těšíme. Každá trasa má co do sebe ať přes Bosnu nebo Chorvatskem nebo Srbskem.

• Anonym (5)
  • Zdenek z D.
  • Anonym (3)
NikolN 30.05.2014 09:31

S tím musím souhlasit, připadala jsem si tam více v bezpečí než v Brně. Z práce jsem chodila sama za tmy a nikdy žádný problém. Bohužel o Albánii mají lidé, kteří ji nenavštívili velké předsudky. Možná kvůli krevní mstě, která ještě na některých místech probíhá a asi i kvůli filmu Taken (96 hodin).

• Anonym (1)
NikolN 30.05.2014 09:23

Svůj tříměsíční pobyt v Albánii mám už za sebou, tak jsem ráda, že můžu přispět :) Krásné město je Skadar (Shkodra) u hranic s Černou Horou. (Nádherné jezero s plážemi ke koupání a hrad se skvělým výhledem- viz fotka, historické uličky - některé mi připomínaly Prahu). Jinak samozřejmě Tirana má ze všech albánských měst asi nejvíc co nabídnout.(pokud tam budete, nevynechejte horu Dajti - lanovka). Ale do Tirany bych tam maximálně do poloviny května, později už bývají pařáky. Sami obyvatelé Tirany, mi říkali, že se snaží uprchnout z města, jak to jen jde.
Směnárny jsou v Tiraně na každém rohu, kurz byl všude stejný co si pamatuju. Ve Skadaru, Duress je jic taky dost. Nikdy nás ve směnárně neošidili a vždy dali účtenku. Na většině míst lze měnit jen dolary a eura a ještě něco (ale CZK nikde, to jen kdyby někoho napadlo je tam brát už jsem takové viděla :) Jinak kartou se moc platit nedá, co si pamatuju, tak jen v Carefouru a v obchodech s oblečením v nákupních centrech. Někde jde platit i Eury, ale kurz, co vám budou počítat je šílený :D
Co se trasy týče, těžko říct, záleží, zda vás více zajímají hory, památky nebo třeba moře. Taky se tam plánuju vrátit a ideální trasu bych viděla takto :) : Shkodra-Krujë (historie) - Duressi (moře a pláže žádná sláva, ale to město má super atmosféru a neni to moc zajížďka) - Tirana- a pak moře co nejjižněji. Namám osobní zkušenost, ale Albánci mi nejvíc doporučovali Sarandë a tady tu oblast co je blízko řeckým hranicím. A z této oblasti by určitě stál za to i výlet na Korfu, trajektem za pár minut.:) Pokud byste nechtěli tak moc na jih, Vlorë je prý taky super.

• Zdenek z D.
  • Anonym (3)
Milka
29.05.2014 17:53 91.219.132.***

Prosím napíšte Mi aké mesta nám odporúčate? kde ste menili koruny ,My Eurá.A ktorú trasu nám odporúčate.Radi by sme prijali vaše odporučenia .Dakujeme.Sme z Banskej Bystrice.

happyhobby
30.10.2013 20:28 85.207.13.***

Mám za to, že v Albánii se není čeho bát - byli jsme tam už 3x - lidé velmi přátelští a ochotní ve městech i na venkově - absolutně bez problémů, jeli jsme s obytným autem, parkovali jsme a nocovali na nejrůznějších místech a vše úplně v pohodě

• Anonym (8)
  • Zdenek z D.
  • Anonym (64)
Zdenek z D. 30.10.2013 17:10

Já jsem se tam cítil bezpečněji než u nás.

• Anonym (3)
  • Zdenek z D.
  • NikolN
  • Anonym (8)
NikolN 27.10.2013 17:15
Bezpečnost v Albánii (Tirana) pro ženu  

Mám možnost odjet do Albánie (hlavní město Tirana) na několika měsíční stáž a zvažuji bezpečností rizika. Zajímají mě Vaše zkušenosti s touto zemí. Děkuji za všechny odpovědi

• Anonym (67)
  • Anonym (15)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu