A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Albánie - Diskuze

Původní dotaz

Albánie autem ( Albánsko autom )

12.09.2013 12:24:14 | toja56
toja56
Márne som tu hľadal nejaké diskusné vlákno o cestách do Albánska.
A keďže tu nieje, tak zakladám toto vlákno a dávam k dobru svoje skúsenosti z cesty po Albánsku ktorú som absolvoval v rámci okružnej cesty po Balkáne.
Napísal som taký trochu rozsiahlejší príspevok aj s viacerými linkami a tiež aj s tracklogom na jeden sever.
A keďže tu je to len formou diskusie, tak sem dávam naň link.
Treba si postupne prečítať všetkých 5 pokračovaní, lebo na konci každého nieje odkaz na ďaľšie pokračovania:
http://recko-autem.cz/index.php?str=170&id_dov=16
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
09.05.2016 15:34 212.158.134.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Loni jsme byli s rodinou poprvé v Albánii u moře (2 dospělí + 2 děti 5 a 7let). Po loňské zkušenosti se chystáme znovu a můžeme vřele doporučit. Vše včetně cesty autem probíhalo naprosto hladce. Cestovali jsme na začátku července, destinace Dhermi - jižní pobřeží. Cesta tam středa - Slovensko, Madarsko, Srbsko, Makedonie Albanie. Bez zácpy a bez cekani na hranicich, bez vetších přestávek cca 22 hodin jízdy. Cesta zpet sobota, hustejsi provoz Albanie, Makedonie, Srbsko, cekani na hranicich v norme, zbytek cesty v pohode. Trasa většinou po dalnici. Na vetsine zbylých useku se dalnice buduje,takze za několik let bude cesta naprosto v pohode. Zaroven se však hodne stavi, nove hotely, plaze atd. Takze také konec exotiky, vyssi ceny a vse s tim spojene. Zdenek Kapoun

Neregistrovaný uživatel
12.04.2016 19:40 90.64.40.***
Re: cesta autom do albanska  

Chcete ísť v júli 2016 autom do Albanie, chodíme tam zo ženou, je to krajšie,lacnejšie a zaujímavejšie ako predražené Chorvacko.

Roman 8808 09.03.2016 07:33
Re: cesta autom do albanska  

Velmi zajímavá cesta. Taky bych jí vyzkoušel. Potřebuji ještě ně jaké informace. (((clap)))

Ondra
25.08.2015 23:37 90.180.54.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

V sobotu jsem se vrátil z Makedonie. Naprosto jsem se zamiloval. Navštívil jsem Herakleu, Tetovo - málo, Prilep, Bitolu, Stobi, Ohrid, Sv. Naum atd.. Velká část cesty jsem strávil ve Skopje, opravdu to město stojí zato. Město rozděluje řeka na dvě uplně diametrálně odlišné části makedonskou a muslimskou. Nedoporučuju jet přes madarsko - srbskou hranici Szeged. Ze soboty na neděli (23.8) jsme tam stáli 8,5 hod.

  • Anonym (2)
Ondra
25.08.2015 23:22 90.180.54.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Ahoj, já byl ted 14 dní v Makedonii a Albánii bych chtěl příští rok. Moje doporučení rozhodně se vyhnout madarsko-srbským hranicím ze soboty 22.8. na neděli jsme tam stáli 8,5 hod(2 - 10,30). a konkrétně hraniční přechod Szeged. Šílený nebo vyrazit s dostatečnou časovou rezervou. Nás to naštěstí potkalo až při cestě zpět. Cesta tam naprosto v pohodě.

Zdenek z D. 16.08.2015 17:30
Re: cesta autom do albanska  

Tak jsme již týden doma z naší 3 týdenní dovolené. Jeli jsme přes Vídeň dále Budapešť, poté po prázdné dálnici na Osijek tam po dálnici přes Chorvatsko do Bosny na Sarajevo a poté do Černé Hory, kde jsme odbočili přes náhorní planinu do parku Durmitor, konkrétně Černé jezero (nádhera). Dále přes Podgoricu do Albánie, kde jsme se ubytovali v kempu před Skodérem u jezera. Super špičkový kemp, plno Čechů a Poláků a výborně vaří. Druhý den jsme pokračovali do národního parku Tethi. Až na vrcholek vede krásná nová asfaltka, ale informace, že se dá dojet osobákem dále do údolí a přímo do Tethi byla mylná. Zkoušeli jsme těch 20 km hroznou cestou projet, ale po 1 km jsme to vzdali a s námi i místní řidič s Focusem - určitě by jsme rozbili našeho Roomstra. Občas tam projelo terénní auto a z reakcí řidičů bylo jasné, že se o to nemáme ani pokoušet. Bohužel jsme chytli velká vedra (voda v Skadarském jezeře 32C a vzduch 42C), tak to na tůry v horách moc nebylo. Všem doporučuji, nahoře je restaurace a možnost ubytování a odsud těch 20 km jezdí terénní autobusy a berou každého, kdo má zájem. Bohužel je to bez klimy a s naším pejskem jsme to v těch vedrech radši neriskovali. Další den jsme strávili v italském kempu pod Duresem. Všem doporučuji se mu obloukem vyhnout, dělá Albánii negativní reklamu. To, že je tam moře mělké, špinavé a nevhodné na koupání bychom ještě na tu jednu noc zkousli. Když jsme si objednali jídlo a pití, nestačili jsme se divit kolik nám účtují v levné Albánii. Pro představu 1 lahvové chlazené pivo - 2,5 eur a o jídle ani nemluvě. Kousek dále na pláži jsme za to měli 3 vychlazené plechovky piva z baru od místních Albánců. Z hlavní silnice k tomuto kempu pojedete skoro 0,5 hod. Vůbec moře kolem Durres, kde je rovina je špinavé, kdo chce krásu jako v Chorvatsku musí od Vlore dolů k řeckým hranicím. Další den jsme pokračovali na Berat a chtěli jsme dále jet na Permet, ale museli jsme to objíždět přes Fier, protože cesta jen pro teréňáky - taková prostě Albánie je. V Permetu jsme si nakoupili a před hranicemi z Řeckem najedli a přes Konitsu projeli horami, kde jsme přespali u krásného horského teplého potoka a dojeli na Chalkidiky (týden), poté směr BG do kempu Delfin u Achtopolu (týden) a přes Ro domů. Celkem 5600 Km. Jednoznačně nejlepší Černá Hora a Albánie, nejlevnější Bosna, kde benzín stál 28 Kč na rozdíl od Řeckého 46 Kč. Jelikož jsme měli nové auto, tentokrát v benzínu, tak jsme byli zvědaví, jak pojede. Roomster nás nezklamal, všechno se do něj pohodlně vešlo. Největší devízou byl turbomotor 12 TSI, který ač ve slabší verzi a plně naložen i s rakví jel jak z praku. Průměrná spotřeba po celé trase byla 7 l. Takže touto cestou vzdávám holt Škodovce. Tak uvidíme, kam nás vítr zavane příští rok. :-)

  • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
30.07.2015 08:45 87.197.97.***
Re: cesta autom do albanska  

Zdravím vás ak chcete pošlite mi na mail telefón a keď budeme v duresu
tak by som sa ozval a dal by som info aká bola cesta či bolo všetko ok a pripadne by sme dali lahvinku vina a pokecali a skúste pozrieť či budete prechádzať tým prechodom čo som písal pred tým a boli ste už v tejto destinácii alebo inde dajte info s pozdravom igorbiro@atlas.sk

Jiří
29.07.2015 17:11 95.140.245.***
Re: cesta autom do albanska  

My jedem s rodinou 2 + 2 děti 2. srpna 2015, od 3.8.2015 máme v Albánii ubytování v Durresu na 1 týden a pak ještě od 10.8. 2015 ubytování v Černé Hoře. Chceme jet tak kolem 17.00 z Brna přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Černou Horu a kousek Bosny a Hercegoviny.

Neregistrovaný uživatel
29.07.2015 15:14 46.151.60.***
Re: cesta autom do albanska  

Kedy vyrazate a na ktory den mate ubytovanie my mame hotel Adriatic v duresu
od soboty a prechod do albanska cez Murigan cislo cesty 41 ak sa nemylim
my ideme z manzelkov a jedno dieta

Jiří
29.07.2015 09:22 95.140.245.***
Re: cesta autom do albanska  

Také zdravím, my jedeme trasu Brno, Vídeň, Mureck, Záhřeb po dálnici do Dubrovníku, dále po pobřeží přes Černou Horu do Ulcijnu a pak přes hranici kolem Skadaru do Durres. Přeji šťastnou cestu.

  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu