A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Albánie - Diskuze

Původní dotaz

Albánie autem ( Albánsko autom )

12.09.2013 12:24:14 | toja56
toja56
Márne som tu hľadal nejaké diskusné vlákno o cestách do Albánska.
A keďže tu nieje, tak zakladám toto vlákno a dávam k dobru svoje skúsenosti z cesty po Albánsku ktorú som absolvoval v rámci okružnej cesty po Balkáne.
Napísal som taký trochu rozsiahlejší príspevok aj s viacerými linkami a tiež aj s tracklogom na jeden sever.
A keďže tu je to len formou diskusie, tak sem dávam naň link.
Treba si postupne prečítať všetkých 5 pokračovaní, lebo na konci každého nieje odkaz na ďaľšie pokračovania:
http://recko-autem.cz/index.php?str=170&id_dov=16
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
16.11.2016 08:54:59 85.70.81.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Špinavé more všude všude opuštěný psi


Neregistrovaný uživatel
07.11.2016 21:26:31 90.178.91.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Ahoj Zbyňku, dotaz jsem si bohužel mohla přečíst až hodně později, proto jsem neodpověděla včas. My do Albánie jezdíme vždy na dlouhou dobu a trávíme zde polovinu léta a začátek podzimu. Nám osobně se nejvíc líbí pobřeží od Llogaru dál k jihu Albánie, kde je velmi čisté moře, i když pláže tu jsou většinou oblázkové až kamenité, zato voda je doslova azurově modrá a průhledná.
Při žádné z našich cest do Albánie a zpět jsme neměli žádné problémy ani na silnicích a ani na hranicích. Všude byli všichni milí a vstřícní. Jen na maďarských hranicích měli obavy, zda jim v přívěsu nevezeme nějakého nezvaného "hosta". Zatím se nám ze všech kempů líbil ten náš ještě hodně přírodní kemp Moskato,ležící přímo u pláže v Livadhu (ale je jich tam více). Tenhle je ale také i cenově naprosto nejpřijatelnější. Navíc tu dobře vaří a čepují tu i dobré pivo "po česku", tj. s pěnovou čepicí. A psi, ti jsou majitelem přímo vítáni, protože on tam toho svého, kterého velmi miluje, má s sebou. Jinak se dá stanovat zatím všude. Slušnost ale je se majitelů pozemku předem zeptat. Problém může nastat v krajině daleko od vesnic, kde se pasou ovce, protože ovčáčtí psi jsou vychování k tomu, aby své stádo před vším, co je cizí, hlídali. Proto je nutné počkat na příchod pasáka. Ale ani ubytování v hotelech tu není tak drahé (malé hotely vedle kempu - 20 pro 2 - 3 osoby/noc. A také potraviny v obchodech jsou levnější než u nás. O pohostinných Albáncích, krásné krajině, historických památkách, chutném ovoci, neuvěřitelně hustém automobilovém provozu v městech a dalších věcech jste již jistě četl. Tak tedy neváhejte a jeďte! Bude se vám tam určitě líbit a rád se tam budete vracet. Němci, Rakušané, Seveřané a další už na to dávno přišli a je jich tam rok od roku více, takže i tahle divoce romantická Albánie se nám před očima dost rychle mění. A protože my tam opět chceme v roce 2017 jet, možná se tam spolu někde sejdeme.

  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
30.10.2016 21:29:24 90.178.62.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Ahoj všem. Letos v září jsem s mou přítelkyní cestoval autem do Černé Hory. Cesta přes Srbsko je dlouhá a nic moc. Krajina v Černé Hoře nádherná. A lidé ?
V Černé Hoře celníci,,Ahoj češka ahoj pojeď '' k tomu velké úsměvy. To samé při cestě po Albánii. Lidé velice srdeční a přátelští. Je zcela jedno, zda to byli muslimové nebo ne. Všichni se shodli na stejné věci. Respektuj naši kulturu a zvyky a můžeš očekávat otevřenou náruč a pozvání do domu.
To neplatí pro jisté typy, které ale potkáte ve všech státech a hlavně u v Čechách.

Takže cesty do Albánie se nebojte a zkuste to. Příští rok pojedeme znova. Kdyby měl někdo zájem, tak to můžeme nějak spojit.
jervine@seznam.cz Ahoj všem.

Neregistrovaný uživatel
18.08.2016 22:06:46 193.165.237.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Dobry den, nevim jak s pejsky, ale loni jsme Albánii projeli a v kempu jsme spali jen jednou. Jinak jsme se vždy zeptali u vesnice zda je mozne si na louce rozložit stan a nikde nebyl problem. :)

Neregistrovaný uživatel
13.08.2016 08:11:51 90.180.3.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

jedině Sarande, Durres samé špinavé moře

Neregistrovaný uživatel
06.08.2016 20:33:16 46.135.5.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Dobrý den,

chtěla bych s dětmi sama letecky do Albánie. Klasicky, s cestovkou, jenom váhám mezi Durres nebo Sarandou. Doporučite mi místo, kde se nám bude víc líbit? Jde nám především o čisté moře. Děkuji.Andrea

Jiří Kuchta 04.08.2016 10:59:28
Re: autem do albánie  

Když tu čtu co psal "neregistrovaný" anonym 3.7.2016 tak je to přesně to co jsem psal na Orbion 28.1.2014, jenom pod státem Srbsko (tam Kosovo bohužel stále patří).
Kdybyste těm Srbům neukazovali pas ale občanku, tak jste měli klid a projeli jste. O nějaké nevraživosti v tomto případě nemůže být řeč, prostě trvají na pravidlech. Hranice mezi Kosovem a Srbskem pro ně není mezinárodní hranice a tudíž tamější policisté (nikoli pohraničníci) nemají stejné oprávnění jako na jiných (skutečných) hranicích. Především nemají razítko aby orazítkovali pas. A pas bez razítka že jste legálně vstoupili na jejich území - jako kdyby nebyl. Naproti tomu občanský průkaz se nerazítkuje a tak je v pohodě, jen se usmějí a zamávají. Předpokládám, že když ho uznávali v roce 2013 tak letos ho budou uznávat taky. Pro nás je to nepochopitelná byrokracie, ale to je v podstatě každá skutečná hranice.

Neregistrovaný uživatel
03.08.2016 17:05:12 109.81.208.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Zdravím,

plánuji se v září podívat na Balkán, chtěl bych vidět Srbsko a Albánii, ale docela čtu o Albánii samé negativní věci, především ze strany bezpečnosti (mafiáni zastavující auta, snědí hoši obklopující auta, nevraživost vůči turistům). Rád bych se zeptal, jestli je to pravda a jak moc se mám bát o auto. A je lepší jet starou Feldou a nebo novou Oktávkou? Diky

Bobulini 02.08.2016 11:10:02
 

Právě jsme se vrátili z cesty po Alb- tak přidám pár postřehů - které snad odpoví i na některé dotazy ve vláknu.
Tam jsme jeli Szeged- Bělehrad- Podgorica- Skhodra. Až do Bělehradu cesta v pohodě, dále do Černé hory a skrz poměrně úmorná kvůli provozu, prostředí sice občas malebné, ale vléct se 20 km za kamionem té kráse ubere. Ráno z Maďarska, večer v Kopliku u Skadaru, celá rodinka nocleh v hotýlku za 40E.
Dále Bogé- Theth- na sedlo nová asfaltka- dále se přes rozporuplné reference běžným autem NEDÁ (i i když na stránkách NP píší, že je přístupná pro "normal cars"...není), ale dá se domluvit doprava v restauraci - takže necháváme za poplatek 5E na den auta a 2 rodinky si domlouváme autobusek, pak zážitkovou cestou do Thet- vše funguje "klientelisticky" - hned máme domluvený "kemp"- není tam žádný oficiální, ale stany se postaví na zahradě některého penziónku, kde se pak dá domlouvat další jídlo (není žádný obchůdek). kempování je levné, dražší doprava, občas se necháme na nějaké místo přiblížit na korbě pick-upu apod.
Dále Durres (nepěkné, dlouhé písčité pláže, ale proti gustu...)- Berat(jistě stojí za to, hrad, ikonografické muzeum, městečko, přespání, všude platíme 40E za 4 čl. rodinu).
Berat- Fier- horší cesta, krom zvířátek dost děravá, město nepěkné, stejně tak Vlore- průjezd jak staveništěm. Záživná cesta LLogarským sedlem a pak již to pěknější z pobřeží. 10 dní v Himare - průzkum téměř všech pláží vůkol. V Livadhu(Spile) družba s česko-italským párem a skvělý výlet na jejich lodi na pláž a do kaňonu Gjipe za příznivý obnos. Další výlety v okolí- Porto Palermo, Modré oko, Butrint. Cesta pobřežím dobrá, jen stále nekonečné serpentiny.
Návrat zpět přes Llogar- až do Lushnje. Dále Elbasan - nutno menší oklikou po hlavní (Rrogozne, Pequin), nepodlehnout svodu zkratky! (po 15 km výtečné cestě jsme se octli na polňačce). Hlavní je až k Ohridu na alb. poměry velmi dobrá. U jezera stojí za to zastávka na alb. straně ve vesničce Lin. Nocování v Ohridu, krásný, ale rušný.
Odsud již dáváme na jeden zátah. Do Gostivaru horami, bez velkého převýšení, pak již s menšími přestávkami až do ČR dálnice...

Nebýt čekání na hranici, tak cesta vcelku OK. Nejvíce zdržení Mak-Srb - asi 3/4 hod a pak SRB-Maď, kde sice ve 20 hod. nijak závratná fronta, ale šlo to pomalu, souhrně přes 1 hod.

Cesty v Alb. svérázná kapitola .

když tak doplním pro zájemce...
B.

  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
02.08.2016 10:31:28 46.13.202.***
Re: Albánie autem ( Albánsko autom )  

Nevím, zda je to ještě aktuální, ale tuto trasu jsem jeli včera opačně a vcelku bez problémů- ze Skopje do Gostivaru je obstojná dálnice, pak běžnou cestou horami, bez závratných stoupání, provoz nebyl nijak závratný- k Ohridskému jezeru. Pak na Elbasan , Pequin je na albánské poměry dobrá cesta. Spodem na Korce je to asi malebněšjí, ale zdlouhavé...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu